Skip to main content

Як примусити пенсійний фонд виплатити пенсію?

By 02.03.202014 Квітня, 2020Кейси, Суди
Як примусити пенсійний фонд виплатити пенсію?

Пенсійний фонд не зарахував моєму клієнту 5 років роботи до страхового стажу, через невірне заповнення трудової книжки – напроти запису про роботу «не читався» відбиток печатки підприємства-роботодавця.

Такі випадки є поширеними, лише за останній рік я працювала майже з 10-ма такими справами, в одних із них – в трудовій книжці не читався відбиток печатки, в інших – на печатці був відсутній код ЄДРПОУ підприємства, ще в одних – був відсутній номер і дата наказу про прийняття на роботу.

Оглянувши документи, я зрозуміла, що єдиний спосіб вирішити проблему – оскаржувати дії пенсійного фонду до суду.

Під час судового розгляду, доведено, що людина дійсно працювала на підприємстві. Для цього було ряд доказів – довідки із архівів, від колишнього роботодавця та показання свідка, який працював разом з позивачем на тому ж підприємстві в той же час.

Окрім того, судом компенсовано витрати позивачу за правничу допомогу адвоката та судовий збір.

Висновки:

  • Якщо Ви розумієте, що Ви діяли правомірно, але для захисту Вашого законного права необхідно розпочати судовий процес – не вагайтеся, звертайтеся в суд.
  • Запам’ятайте, що трудова книжка – це основний документ, на підставі якого Вам будуть призначати та розраховувати пенсію. Завжди перевіряйте правильність її заповнення, адже, в противному випадку судових тяганин не уникнути.
  • Якщо Вас турбують необхідність оплачувати адвокатів та судовий збір – пам’ятайте, у разі виграшу в суді такі витрати Вам компенсують.