Skip to main content

Визнання договору купівлі-продажу квартири дійсним

By 02.03.202014 Квітня, 2020Кейси, Суди
Визнання договору купівлі-продажу квартири дійсним

Продовжую розповідати про справи із власної практики, сьогодні на черзі справа про визнання договору-купівлі продажу дійсним.

Обставини: особа хотіла продати квартиру, покупець був, тому діло було за найменшим – офіційним оформленням купівлі-продажу. Проте, нотаріус відмовився посвідчувати угоду через те, що попередній договір-купівлі продажу, на основі якого моя клієнтка володіла квартирою, не був нотаріально засвідчений, а отже, виникали сумнів щодо його дійсності.

В чому була справа? Дійсно, договір, який датувався ще 1998р., був посвідчений не нотаріусом, а товарною біржою, на якій куплялася квартира. Така схема продажів і укладення договорів була поширеною у 90-х роках.

Ця ситуація стала наслідком неузгодженості українського законодавства, що діяло в ті часи, адже дозволяла економити на оплаті послуг нотаріуса.

Оглянувши документи, я зрозуміла, що аби допомогти клієнтці необхідно подати позов у суд про визнання договору купівлі-продажу дійсним. В результаті, суд задовільнив позовні вимоги, та встановив, що хоча договір не посвідчений нотаріусом, мали місце саме відносин- купівлі продажу, адже договір укладений в письмовій формі, сторони уклали його добровільно при ясному розумі та виконали усі зобов’язання по ньому.

Та ця історія, не про судовий процес, вона про те, що неправильне оформлення документації на нерухомість в майбутньому стане причиною зайвих клопотів та проблем. Клієнтка з цієї історії була змушена не лише витрачатися на юридичні послуги та судовий процес, а й розпочинати пошук покупця квартири знову.

Тому, перед тим як вчиняти будь-які операції з нерухомістю проконсультуйтеся з фахівцями – адвокатами, нотаріусами чи іншими спеціалістами.