Skip to main content

Аліменти через суд за 30 днів: міф чи реальність?

Аліменти через суд за 30 днів: міф чи реальність?

Отримати рішення суду про аліменти на утримання дитини за 30 днів – реально!

Судові процеси аж ніяк не асоціюються у нас із швидкістю та комфортом: ми уявляємо багаторазові походи в суд, години очікувань під залом засідань та суперечки із протилежною стороною. Такий сценарій є частим, але і з цього правила є виключення.

А якщо ми скажемо, що в справах про стягнення аліментів на дитину, рішення суду можна отримати уже через місяць після подачі заяви до суду? Сьогодні розповімо про таку справу нашого адвоката.

Клієнтка звернулася до нас із проблемою: з чоловіком вони не проживають, хоча, офіційно ще не розлучилися, малолітня дочка живе разом із нею, а в її чоловіка відсутні офіційні доходи, оскільки той працює нелегально. Здається, стягнути аліменти в справі буде важко, а їй ще й не хочеться витрачати час та нерви на суди.

Адвокат запропонувала клієнтці подати до суду заяву про стягнення судового наказу на стягнення аліментів із її чоловіка. Це інший тип судового провадження, який не передбачає судових засідань, та можливий лише для окремих категорій справ, серед яких і аліментні.

Важливо! Подати на аліменти у наказному провадженні можливо лише, якщо ви заявляєте про стягнення аліментів:

  • у мінімальному розмірі (50 % від прожиткового мінімуму : станом на 1 січня 2020р. – 889 грн. для дітей до 6 років, та 1109 грн для дітей із 6 до 18р.)
  • у розмірі ¼ від доходів платника аліментів.

Ми подали заяву про стягнення із батька дівчинки аліментів у розмірі ¼ від його доходів. Навіть якщо особа не має офіційного заробітку, виконавча служба відраховуватиме аліменти у частині від середнього по регіону заробітку.

Результат – за 30 днів, без жодного судового засідання суд виніс позитивне судове рішення про стягнення аліментів на утримання дитини у розмірі ¼ від доходів її батька. Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження у справі та зазначила, що батько повинен сплачувати аліменти у розмірі 2 300 грн. щомісячно.

Стягнути аліменти через суд за короткий період часу можливо, якщо у вас схожа ситуація, не вагайтеся та захищайте свої права та права своїх діток.