Єдиний рахунок для податків

By 04.05.20207 Серпня, 2020Блог

Ми сплачуємо податки онлайн, і здається, що нічого складного в цьому немає, але інколи оплата податків нагадує справжній квест! Треба перевірити, чи дійсні ще рахунки для сплати податків чи може вже змінилися, чи правильно введені усі реквізити податку, а якщо допущена найменша помилка – скільки мороки аби повернути невірно сплачені гроші!

Впевнені, такі дрібниці дратують багатьох підприємців та тих, на чиїх руках лежить сплата податків. Але ситуація може змінитися на краще уже із наступного року, коли запрацює єдиний рахунок для сплати податків.

Такі зміни передбачені новим Законом №559-IX від 16.04.2020 року. Читайте далі його головні положення:

1) Через єдиний рахунок можна буде сплатити: Податок на прибуток підприємств, ПДФО, ЄСВ, єдиний податок, рентну плату та заборгованості по цих податках.

2) Не можна буде оплатити через єдиний рахунок: ПДВ та акцизний податок з пального та спирту.

3) Відкривати єдиний рахунок чи ні – справа добровільна і вирішується платником податків. Аби відкрити такий рахунок потрібно подати заяву в Податкову через свій електронний кабінет.

4) Аби сплати податки через єдиний рахунок потрібно буде лише подати банку розрахунковий документ про перерахування на єдиний рахунок відповідної суми грошей. Все інше – за податковою.

5) Платник податків зможе поповнювати свій рахунок у будь-який момент через переказ зі своєї картки, у касі банку, терміналі та ін.

Користуватися єдиним рахунком можна буде починаючи із 1 січня 2021 року.