Skip to main content

Як не заплатити аліменти двічі?

Може скластися враження, що в сімейних справах я працюю лише з жінками, але це не так! Мені байдуже хто мій клієн, жінка чи чоловік: якщо законні права людини порушуються, то я беруся за справу!

І сьогодні в цьому допису розповім вам про одну аліментну справу мого клієнта – чоловіка.

Його колишня дружина хотіла стягнути із нього заборгованість по аліментах та пеню в розмірі більше 200 тисяч гривень.

Проте, виявилося, що мій клієнт усі ці роки вчасно сплачував аліменти (навіть у більшому розмірі), в той час як його колишня дружина «думала» що це просто фінансова допомога, а не аліменти!

Я ніколи не забуду здивовані очі адвоката протилежної сторони, коли у судовому засіданні я надала суду квитанції про сплату аліментів (у квитанціях було вказане призначення платежів «аліменти на утримання дитини»). Вочевидь адвокат нашого опонента теж не знав про існуванння таких квитанцій.

В результаті усе закінчилося добре, суддю вдалося переконати, що чоловік добросовісно сплачував аліменти, і не має підстав стягувати із нього заборгованість та пеню.

Аліменти – болюча тема, але про неї здебільшого говорять жінки, в той час, як чоловіки теж зазнають тиску. Ми з клієнтом змогли довести його правоту, але скільки є чоловіків, які навіть не намагаються відстояти своє?

Я вважаю, що як і платник аліментів, так і їх одержувач мають поводити себе добросовісно: тут не місце для маніпуляцій та ігор.

І на останок раджу усім платникам аліментів: коли переказуєте аліменти, зазначайте в призначенні платежу «аліменти на утримання дитини» та завжди зберігайте усі квитанції.

Як вам така історія? Чи були у вас такі ситуації коли вас теж так хотіли «кинути на гроші»?