Skip to main content

Виселення колишніх із квартири

Уявіть ситуацію: подружжя проживає у квартирі, що є особистою власністю дружини. Потім пара розриває шлюб, але чоловік відмовляється виселятися із квартири. Що робити у таких випадках?

До недавно такі справи були патовими для власників житла: виселити колишнього чи колишню із квартири було майже нездійсненою місією.

А все через одну норму у Житловому кодексі, згідно якої припинення сімейних відносин із власником будинку (квартири) не позбавляє членів сім’ї права користування займаним приміщенням.

Але не все так однозначно! Нещодавно Верховний Суд своєю постановою від 13.10.2020 у справі 447/455/17, перевернув практику у таких справах з ніг на голову і позбавив колишнього чоловіка права користування на дружинину квартиру.

Розглядаючи вказану справу Верховний Суд вказав, що оскільки, Житловий кодекс був прийнятий ще у 1983 році, він не відображає реалій сьогодення, а тому до таких справ слід застосовувати норми іншого закону, зокрема Цивільного кодексу.

Вказано, що тлумачити житлові права «колишніх» потрібно із врахуванням того, що при створенні сім’ї дружина і чоловік вважали, що їх відносини є постійними, а не будуть тимчасовими, а тому суди повинні не сліпо застосовувати закон а детально вивчати фактичні обставини справи.

Головний висновок – власник житла має право вимагати від осіб, які не є членами його сім’ї, а також не відносяться до кола осіб, які постійно проживають разом із ним і ведуть з ним спільне господарство, усунення порушень свого права власності у будь-який час.

Якщо і у вас або ваших знайомих є подібні труднощі, не вагайтеся та записуйтеся на консультацію: (067) 351 35 00