Skip to main content

В суд без адвоката: так чи ні?

Наймати адвоката для судового процесу чи ні – вибір кожного. Але, той хто йде в суд повинен зважити всі переваги та ризики кожного варіанту.

Сьогодні розповім про ризики судового процесу «сам на сам»:

1. Зразки документів для суду, що ви знайшли у Гугл можуть не відповідати закону: починаючи від форми і закінчуючи змістом. Через неправильну форму документу суд може його повернути.

2. Не покладайтеся на поради від професійних юристів в спеціалізованих блогах, форумах, тощо. Здається, ви знайшли ідеальну статтю про те як розв‘язати вашу проблему, план дій описаний по пунктах, але зверніть увагу на дату публікації. На той момент стаття була актуальна, а зараз уже ні, закон змінився.

3. Якщо зміни в законах ви більш-менш можете відслідкувати самостійно, то проаналізувати зміни в підзаконних актах (різних порядках, положеннях, наказах, тощо) інколи буває складно навіть професійним юристам. В багатьох випадках, саме підзаконні акти грають вирішальну роль для вирішення справи;

4. Якщо особа все-таки вирішила представляти свої інтереси в суді самостійно – їй необхідно пам’ятати: суд – це чітко прописана процедура. Якщо ви порушили процес, наприклад якщо ваша заява не містить всіх необхідних реквізитів або подана із пропуском строків чи ваші докази подані суду у невірний спосіб – рішення суду може бути внесене не на Вашу користь.

Адвокат в судовому процесі – це емоційна стійкість, професійне вміння відстояти і донести свою точку зору, а також навички комунікації з судом.