Складають адмінпротокол: як діяти?

By 08.04.2020 14 Квітня, 2020 Блог

Тільки лінивий не чув про величезні штрафи за порушення карантину, але сьогодні не про них, а про адмінпротоколи, як загальну підставу для притягнення до адміністративної відповідальності.

Так, перед тим як притягнути особу до адмінвідповідальності (оштрафувати) поліцейські чи інші посадові особи повинні скласти протокол про адміністративне правопорушення.

У протоколі обов’язково зазначаються: дата і місце його складення, особа, яка склала протокол; відомості про “порушника”, місце, час вчинення і суть правопорушення, закон чи інший акт, який порушується, відомості про свідків і потерпілих, якщо вони є та пояснення особи, яка притягається до відповідальності.

ВАЖЛИВО:

1. В протоколі повинно бути чітко зазначено суть правопорушення, не допускається загальних формувань, необхідна конкретика!

2. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу. Такі дії є беззаперечною підставою для закриття справи у суді, а ЗАВЖДИ вимагайте надати вам на руки другий примірник протоколу!

3. При складанні на особу адмінпротоколу, раджу їй поводитися виважено та з холодним розумом! Усі заперечення слід викласти у письмових поясненнях до протоколу. Агресивна поведінка може стати причиною притягнення до відповідальності за іншою статтею.

4. Сам факт складення адмінпротоколу не означає автоматичного притягнення особи до відповідальності (накладення штрафу). Останнє слово за судом, де буде розглядатися адміністративна справа!

Якщо вважаєте, що адмінпротокол складений з порушеннями – не вагайтеся та захищайте свою позицію в суді.

Для максимального результату залучіть до своєї справи адвоката, для вас це стрес та проблема, для нас, адвокатів, – щоденна робота. У разі потреби, записуйтеся в АО “Твій адвокат” на консультацію за телефоном 380673513500 (Viber, Telegram).