Кейс: оскарження заповіту

By 06.04.2020 14 Квітня, 2020 Блог, Кейси

Скасувати заповіт покійної особи, через те, що він не правильно засвідчений? Таке цілком можливо! Натрапили на цікаве рішення суду про визнання заповіту нікчемним, з яким хочемо поділитися із вами.

Особа, бажаючи прийняти спадщину від свого покійного брата, виявила, що той склав заповіт на сторонню особу, а сам заповіт є сумнівним, оскільки посвідчений особою, яка не мала на це повноважень. Аби захистити своє право на спадщину, жінка подала позов до суду про визнання заповіту нікчемним.

В суді вияснилося: заповіт був посвідчений секретарем сільської ради, яка не була наділена повноваженнями на посвідчення заповітів. Такі повноваження накладаються на посадових осіб органів місцевого самоврядування лише окремим рішенням Виконавчого комітету місцевої ради, чого у даній справі не було зроблено.

Заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним(частина 1 ст. 1257 ЦК України), а тому в цій справі суд скасував заповіт.

Нагадуємо, що заповіт може бути визнаний судом недійсним, і тоді якщо буде встановлено, що волевиявлення покійного заповідача не було вільним і не відповідало його волі. Наприклад, коли людина стала жертвою обману чи склала заповіт під примусом.

Радимо тим, хто планує засвідчувати заповіти в місцевих радах, перевірити, чи дійсно їх працівники мають на це право, адже в майбутньому у спадкоємців щодо вашого заповіту можуть виникнути юридичні труднощі. Вважаємо, що безпечніше засвідчувати заповіту у нотаріусів!

Натомість, тим, хто переконаний, що заповіти їхніх близьких незаконні чи вчинені проти волі покійного, радимо не вагатися та оскаржувати такі заповіти у суді. І пам’ятайте про строки позовної давності: оскаржити заповіт можна протягом 3 (Трьох) років з моменту, коли ви дізналися або могли дізнатися, що заповітом були порушені ваші права. Аби досягти бажаного результати та захистити своє право на спадщину працюйте в таких справах з адвокатами.

Якщо у вас виникли труднощі із спадщиною, записуйтесь на консультацію в АО «Твій адвокат» 38 (067) 351 35 00. Консультуємо дистанційно, телефоном та он-лайн!