Стягнути із патрульної поліції моральну шкоду за те що вони незаконно зупинили особу і склали на неї незаконний адмінпротокол? Ні це не фантастика, а випадок із практики.
Таке рішення прийняв Чугуївський міський суд у справі 355/660/19, в якій на водія було складено адмінпротокол за ст. 130 КУпАП, він нібито відмовився проходити обстеження на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
⠀
Водій заперечував свою провину і зміг довести в суді, наступне:
⠀
◾️ Хоча він не порушував жодних правил дорожнього руху, патрульні зупинили його, що є незаконним.
⠀
◾️ Водій не відмовлявся від проходження медичного огляду, а лише домагався аби патрульні проводили його за процедурою – у присутності двох свідків.
⠀
◾️ Водій був повністю тверезим: після того як його зупинили патрульні він самостійно пройшов тестування на алкогольне і наркотичне сп’яніння. Усі тести були негативними.
⠀
Усі ці обставини в сукупності, які були належно доведені в суді, провадження у справі було закрите за відсутністю складу правопорушення.
⠀
Крім цього, суд стягнув із патрульної поліції 30 000 грн моральної шкоди та 20 000 грн за послуги адвоката.
⠀
Суд підтвердив, що через незаконні дії поліцейських та розгляд справи в суді, постраждала ділова репутація водія, порушився нормальний уклад його життя, він розчарувався в поліції, а тому зазнав емоційних страждань.
⠀
Якщо патрульні незаконно намагаються притягнути вас до відповідальності, не вагайтеся та звертайтеся до адвоката.
⠀
Нам однозначно, подобається така практика судів: якщо людина постраждала від незаконних обвинувачень та була змушена витрачати свій час на судові тяганини, то це повинно бути їй компенсовано.
⠀
Справедливе рішення суду, чи не так? Але з ним не погодилася патрульна поліція, і подала на суддю, що прийняв рішення, скаргу. Тепер щодо судді проводиться спеціальне розслідування і його відсторонено від роботи на 4 місяці.