Патрульні діяли незаконно? Нехай заплатять за це!

Стягнути із патрульної поліції моральну шкоду за те що вони незаконно зупинили особу і склали на неї незаконний адмінпротокол? Ні це не фантастика, а випадок із практики.

Таке рішення прийняв Чугуївський міський суд у справі 355/660/19, в якій на водія було складено адмінпротокол за ст. 130 КУпАП, він нібито відмовився проходити обстеження на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Водій заперечував свою провину і зміг довести в суді, наступне:

◾️ Хоча він не порушував жодних правил дорожнього руху, патрульні зупинили його, що є незаконним.

◾️ Водій не відмовлявся від проходження медичного огляду, а лише домагався аби патрульні проводили його за процедурою – у присутності двох свідків.

◾️ Водій був повністю тверезим: після того як його зупинили патрульні він самостійно пройшов тестування на алкогольне і наркотичне сп’яніння. Усі тести були негативними.

Усі ці обставини в сукупності, які були належно доведені в суді, провадження у справі було закрите за відсутністю складу правопорушення.

Крім цього, суд стягнув із патрульної поліції 30 000 грн моральної шкоди та 20 000 грн за послуги адвоката.

Суд підтвердив, що через незаконні дії поліцейських та розгляд справи в суді, постраждала ділова репутація водія, порушився нормальний уклад його життя, він розчарувався в поліції, а тому зазнав емоційних страждань.

Якщо патрульні незаконно намагаються притягнути вас до відповідальності, не вагайтеся та звертайтеся до адвоката.

Нам однозначно, подобається така практика судів: якщо людина постраждала від незаконних обвинувачень та була змушена витрачати свій час на судові тяганини, то це повинно бути їй компенсовано.

Справедливе рішення суду, чи не так? Але з ним не погодилася патрульна поліція, і подала на суддю, що прийняв рішення, скаргу. Тепер щодо судді проводиться спеціальне розслідування і його відсторонено від роботи на 4 місяці.