Skip to main content

Міфи про адвокатів

By 01.03.202115 Червня, 2021Блог

Я з шкільних років хотіла стати адвокатом, для мене вони асоціювалися із авторитетом, повагою та допомогою людям.

Виявилося, що так адвокатів сприймають не всі, а навколо адвокатської професії існує багато помилкових уявлень. Пропоную вам свій особистий топ міфів про адвокатів:

  1. Усі адвокати циніки та не вміють проявляти емоцій.

Може здатися, що адвокати песимісти, для яких чужі емоції хвилювання, співчуття та емпатії.

Але насправді, за такою холодністю стоїть бажання не дозволити зайвій емоційності негативно вплинути на справу.

2) Чим старший адвокат – тим він кваліфікованіший.

Звісно досвід важливий, але не головний! Вік адвоката – точно не вирішальний чинник для вибору клієнтом, звертайте увагу на спеціалізацію адвоката та його досвід саме у подібних до вашої справи.

3) Адвокати знають все.

Відкрию вам таємницю – це не так. Ще в університеті майбутніх юристів вчать, що для них головне знати не відповідь на питання, а ДЕ її знайти.

Також врахуйте, що в кожного адвоката є спеціалізація, як у лікарів. Ви ж не підете лікувати серце до лора? Подібно до цього «лікувати» сімейні проблеми краще в адвоката саме із сімейного права.

4) Адвокати навмисно затягують суди аби взяти більший гонорар!

Судові процеси можуть бути довгим, інколи вони затягуються на пару років. Але тривалість судового процесу в більшій частині залежить від завантаженості судді та складності справи та інших обставин, які не залежать від адвоката.

5) Адвокати, прокурори, поліція – усі за одне!

Знаю, що багато хто не звертається до адвокатів саме з цієї причини, мовляв «вони всі в одному човні», а тому справу справедливо, без корупції, вирішити не вдасться.

Не буду говорити за всіх, але я вже давно спостерігаю за тим, що адвокатура та правоохоронці органи – різні інститути, і бачать один в одному скоріше опонентів, і аж ніяк не «товаришів».

6) «Державні адвокати» – погані адвокати.

Цей міф особливо болючий для мене, адже я не один рік пропрацювала із системою безоплатної правової допомоги, і знаю, що там також працюють професіонали.

Державні адвокати не працюють безкоштовно, просто їх послуги оплачує держава, а не клієнт.