Skip to main content

Чи ділиться майно при розлученні і на дітей?

Уявіть ситуацію: подружжя, яке має неповнолітню дитину, розриває шлюб і вирішує поділити майно. Домовитися про поділ у них не виходить, а тому вони ділять нажите через суд.

Як гадаєте, як поділить майно суд: на двох: чоловіка і дружину, чи на трьох: дружину, чоловіка та дитину?

І поки ви думаєте на відповідю, я скажу, що тут і думати не має над чим: у законі все прописано однозначно.

  • Частиною 2 статті 173 Сімейного кодексу України встановлено: при вирішенні спору між батьками та малолітніми, неповнолітніми дітьми, які спільно проживають щодо належності їм майна вважається, що воно є ВЛАСНСТЮ БАТЬКІВ, якщо інше не встановлено судом.
  • Частина 1 статті 60 Сімейного кодексу України говорить, що: майно набуте подружжям за час шлюбу належить ДРУЖИНІ ТА ЧОЛОВІКОВІ на праві спільної сумісної власності.

Отже, майно подружжя є лише власністю їх двох, і не ділиться на дітей.

Водночас, закон таки захищає інтереси дітей при поділі майна подружжя, так в статті 70 Сімейного кодексу України встановлено, що суд при поділі спільного майна подружжя МОЖЕ (але не обов‘язково) збільшити частку чоловіка/дружини в майні, якщо з ним/нею проживають діти, за умови якщо розмір аліментів які вони одержують недостатній для забезпечення їхнього розвитку.

Хоча і законом не передбачено поділу майна і для дитини, потрібно пам’ятати: надавати дітям утримання до повноліття та забезпечувати дітей користуванням майном, необхідного для їх розвитку та виховання – є обов‘язком обох батьків.