Позбавлення права на користування житловим приміщенням

 

Справи про позбавлення особи права користування житловим приміщенням на сьогоднішній день є особливо актуальними. До цієї процедури часто звертаються власники житлових приміщень для того, щоб зняти з реєстрації осіб, які без поважних причин фактично в житловому приміщенні не проживають. Так, особливо гостро ця проблема стоїть при нарахуванні плати за житлово-комунальні послуги, які у силу фактичної відсутності зареєстрованої особи не надаються, чи в процесі призначення субсидій.

Згідно із ЖК України (ст. 72), визнання особи такою, що втратила право  користування жилим приміщенням внаслідок своєї відсутності понад встановлені строки, проводиться виключно в судовому порядку.

Відповідно до ЦК України (ст. 405), член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності без поважних причин понад 1 р., якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Разом із позовом потрібно подати пакет супровідних документів: виписки з будинкової книги, довідку про склад сім'ї, свідоцтво про право власності на житлове приміщення, акти обстеження житла, які би підтверждували факт непроживання конкретної особи в жилому приміщенні у термін понад 1 рік.

Юристи АО “Твій адвокат” зорієнтують Вас у переліку необхідних документів та допоможуть підготувати на підставі них судовий позов, який захистить Ваші законні інтереси. Не допустіть порушення своїх житлових прав!