Skip to main content

5 міфів про розлучення

Розірвання шлюбу «обросло» міфами так рясно, що вже не знаєш де правда, а де – додумали люди. Міфи потрібно розвінчувати, тому розглянемо найпоширеніші із них та з’ясуємо, чи є в них  хоч доля правди.

  1. Не розлучать, бо  жінка/чоловік не дасть згоди

Жоден суддя не може змусити перебувати когось у шлюбі. Якщо інша сторона заперечує проти розлучення, суд може надати подружжю строк для примирення, а якщо воно так і не примириться. то шлюб розірвуть. Без варіантів.

2. Після розлучення дружина чи чоловік повинен з’їхати з моєї квартири!

Розлучення не є підставою для виселення чи втрати права на проживання. Щоправда, тоді колишньому чи колишній можна виставити рахунок за квартиру та комунальні послуги.

3. Після розлучення вона/він зобов’язана відмовитися від прізвища чоловіка/ дружини та повернути собі дошлюбне прізвище.

Зміна прізвища – виключне права людини, і ніхто не може змусити людину повернутися до «старого» прізвища.

4. У всіх справах про розлучення суди надають строк для  примирення.

Суд приймає рішення про надання таких строків вивчаючи індивідуальні обставини кожної справи, це його право, а не обов’язок. Інколи, жоден строк на примирення не допоможе та є неефективним (наприклад, коли подружжя уже давно не підтримує стосунків і шлюб існує лише «на папері»),і судді це чудово розуміють.

5. Приймаючи  рішення про розлучення суд одночасно вирішує питання про поділ майна, стягнення аліментів на дітей, визначає місце проживання дітей.

Насправді, у справі про розлучення суд приймає рішення ЛИШЕ про розлучення. По всіх інших питаннях потрібно додатково звертатися в суд із окремими позовними заявами.

АО “Твій адвокат” (067) 351 35 00
м. Тернопіль, Микулинецька 3А, офіс 703