Skip to main content

Що краще: заповіт чи дарування?

By 31.03.202117 Травня, 2021Блог, Спадкування

Інколи між заповітом та даруванням не бачать різниці, і як наслідок це призводить до поганих наслідків. Аби уникнути цього, розповідаю вам про відмінності між заповітом та даруванням.

ЗАПОВІТ – це розпорядження особи на випадок її смерті. При спадкуванні за заповітом, спадкоємець отримає у власність майно лише після смерті спадкодавця. Після складення заповіту, особа і надалі залишається власником майна та може вільно ним розпоряджатися: дарувати, продавати, давати під заставу і т.д.

Важливо пам’ятати, що заповіт, у будь-який момент, можна скасувати чи змінити.

Випадок з практики: людина протягом тривалого часу доглядала за спадкодавцем та його майном, знаючи, що заповіт складений на її користь, а після смерті особи виявилося, що майно подароване іншим, а заповіт – скасовано.

ДАРУВАННЯ – це договір за яким, особа передає у власність іншій особі майно в момент підписання договору. Тобто, той хто дарує, одразу ж позбавляється своєї власності, а особа якій дарують майно – одразу ж стає його власником і може ним вільно розпоряджатися: дарувати, продавати, давати під заставу і т.д.

Випадок з практики: особи похилого віку подарували своє майно, сподіваючись, що їх будуть гідно доглядати до самої смерті, а в результаті нові власники обіцянок не виконали, продали нерухомість та «виставили» людей на вулицю.

Як бачите, ризики існують і при спадкуванні по заповіту, і при даруванні, тому радити щось одне із них не можу. Підійдіть до такого рішення виважено та проконсультуйтеся з адвокатом, адже це саме той випадок коли не варто економити на його послугах.

Записуйтеся на юридичну консультацію за телефоном: (067) 271 71 24