Skip to main content

Прописка в дачному будинку: так чи ні?

By 03.12.201914 Квітня, 2020Блог
Можливість реєстрації місця проживання в дачному будинку є питанням дискусійним та проблемним: органи державної реєстрації часто відмовляють у такій «прописці», хоча законом прямо не передбачено такої заборони. Тож, чи можна зареєструвати місце проживання в садовому будинку? Відповідаю одразу: ТАК, можна! Але такий будинок повинен мати відповідні характеристики. Таку позицію висловив нещодавно Верховний Суд 10.10.2019р у своїй Постанові в справі №2340/4673/18. У суді особа оскаржувала рішення Управління з питань з державної реєстрації, яким те відмовило їй у реєстрації місця проживання в дачному будинку. Орган реєстрації стверджував, що такий будинок не є житловим приміщенням, призначеним для постійного користування. Суд визнав таку відмову протиправною, адже згідно положень закону житлом є житловий будинок, квартира чи інше жиле приміщення, призначене та придатне для постійного або тимчасового проживання в них. Під час розгляду справи судом встановлено, що конкретний дачний будинок відповідає вимогам державних будівельних норм та придатний для експлуатації та проживання в ньому людей. Верховним судом зазначено, що у випадку, коли власник дачного будинку з власної ініціативи пристосував його для постійного проживання, встановивши додаткове обладнання чи комунікації, не має причин у відмові про реєстрацію місця проживання в такому будинку. Пам’ятайте, що право на житло є конституційним правом громадянина України. Якщо Ваше право порушують, не вагайтеся та захищайте його у суді.

Можливість реєстрації місця проживання в дачному будинку є питанням дискусійним та проблемним: органи державної реєстрації часто відмовляють у такій «прописці», хоча законом прямо не передбачено такої заборони.

Тож, чи можна зареєструвати місце проживання в садовому будинку? Відповідаю одразу: ТАК, можна!  Але такий будинок повинен мати відповідні характеристики.

Таку позицію висловив нещодавно Верховний Суд 10.10.2019р у своїй Постанові в справі №2340/4673/18.

У суді особа оскаржувала рішення Управління з питань з державної реєстрації, яким те відмовило їй у реєстрації місця проживання в дачному будинку. Орган реєстрації  стверджував, що такий будинок не є житловим приміщенням, призначеним для постійного користування.

Суд визнав таку відмову протиправною, адже  згідно положень закону житлом є житловий будинок, квартира чи інше жиле приміщення, призначене та придатне для постійного або тимчасового проживання в них. Під час розгляду справи судом встановлено, що конкретний дачний будинок відповідає вимогам державних будівельних норм та придатний для експлуатації та проживання в ньому людей.

Верховним судом зазначено, що у випадку, коли власник дачного будинку з власної ініціативи пристосував його для постійного проживання, встановивши додаткове обладнання чи комунікації, не має причин у відмові про реєстрацію місця проживання в такому будинку.

Пам’ятайте, що право на житло є конституційним правом громадянина України. Якщо Ваше право порушують, не вагайтеся та захищайте його у суді.