Skip to main content

Правила поведінки в суді

By 03.02.202110 Лютого, 2021Блог

Навіть для адвокатів похід в суд є хвилюючим, що вже говорити про пересічних людей, для яких це справжній стрес. Як себе правильно поводити під час засідання, як звертатися до судді, зрештою, як одягнутися.

Давайте разом розберемося у цих питаннях, аби ви відчували себе в суді врівноважено та комфортно (наскільки це взагалі можливо у суді):

1. Йдучи в суд візьміть із собою паспорт (чи інший документ, що посвідчує особу) та судову повістку (за наявності), адже судова охорона буде перевіряти ці документи перед вашим входом до суду.

2. Можете не одягати строгий діловий костюм, але одягніться стримано. Нехай спортивний костюм, шорти, яскраві паєтки чи міні-спідниця почекають до кращих часів.

3. Перед початком судового засідання вимкніть звук на своєму телефоні, і пам’ятайте, що судові коридори не є місцем для голосних телефонних розмов.

4. Прийдіть у суд завчасно: краще бути на місці за 15 хв до початку, ніж бігати коридорами в пошуках потрібного залу судових засідань. Суд не буде на вас чекати та може розглянути справу і без вашої присутності.

5. До судді потрібно звертатись «Ваша Честь!», а не «Пане/ Пані суддя!».

6. Під час судового засідання – вставайте при вході судді та підводьтеся кожен раз, коли до вас звертається суддя. Запитувати та відповідати на запитання теж потрібно стоячи.

7. Останнє та головне правило – будьте ввічливими, звертайтеся до інших з повагою, стримуйте емоції, не переходьте на крик чи лайку. За порушення цього правила вас можуть видалити із зали судового засідання або, навіть, оштрафувати.

АО “Твій адвокат” (067) 351 35 00
м. Тернопіль, Микулинецька 3А, офіс 703