Skip to main content

Кейс: поновлення строків на прийняття спадщини

By 19.06.20207 Серпня, 2020Блог, Кейси

Прийшли до нотаріуса приймати спадщину, а він вам як у популярному мемі “А всьо уже, всьо, надо било раньше просіть!”

Не варто панікувати передчасно: якщо причини пропуску 6-ти місячного строку на прийняття спадщини є поважними, то суд може їх поновити. Ключове слово тут – ПОВАЖНІ причини, якими вони можуть бути розберемо на конкретному прикладі.

Василь Іванович (уявімо: героя звали саме так) дізнався, що його покійний двоюрідний брат склав на нього заповіт, коли уже пройшло три роки після смерті його брата. Зрозуміло, що коли Василь Іванович звернув до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, той відмовив через пропуск строку. Після цього нашому герою довелося йти до адвоката та відстоювати своє право на спадщину в суді

І хоча справа була не з легких, Верховний Суд став на сторону Василя Івановича та встановив йому додатковий строк для прийняття спадщини.

Суд зазначив: особа була необізнана про наявність заповіту, складеного на його користь (спадкова справа після смерті спадкодавця не заводилася, й відповідно не були здійснені повідомлення та виклик спадкоємця за заповітом), а це є поважною причиною пропуску строків.

Запам’ятайте головне: заяву про прийняття спадщини потрібно подати до нотаріуса протягом 6 місяців із дня смерті особи, а не через 6 місяців після смерті.

Поважність причин пропуску строку на прийняття спадщини встановлюється індивідуально судом у кожній справі. З практики, поважними причинами можуть бути такі:

◾️тривала хвороба спадкоємця;

◾️тривала відсутність спадкоємця на території України;

◾️перебування спадкоємця у місцях позбавлення волі або на військовій службі;

◾️складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними;

◾️інші причини, які будуть визнаватися судом поважними.

Якщо ж нотаріус відмовив вам у прийняті спадщини, якнайшвидше звертайтеся до адвоката. В таких справах гаяти час не можна – можна лишитися без спадщини.

Залишилися питання? Телефонуйте та записуйтеся на консультацію 067 271 71 24