Особиста власність кожного із подружжя

Ми впевнені: ви чули, що усе майно набуте подружжям під час шлюбу є спільним. Але, і в цьому правилі є виключення, про які розповідаємо далі.

Законом передбачено перелік майна, яке є особистою приватною власністю дружини чи чоловіка, а отже не може бути поділене з іншим із подружжя:

  1.  Майно, набуте нею, ним до шлюбу;
  2.  Майно, набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
  3. Майно, набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;
  4. Житло чи земельна ділянка, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації;
  5.  Речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
  6.  Премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги;
  7. Кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди;
  8. Страхові суми, одержані нею, ним за обов’язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них.

Одночасно пам‘ятайте, якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат, або затрат другого з подружжя, воно може бути визнане судом спільною власністю подружжя.

Виникли питання? Наші адвокати мають на них відповіді та знають як захистити ваше майно!

Записуйтесь на першу безкоштовну консультацію (до 15 хв.) – 38 (067) 351 35 00
 м. Тернопіль, Микулинецька 3А, офіс 703