Skip to main content

Аліменти на утримання дружини або чоловіка через непрацездатність

Найчастіше аліменти стягуються на утримання дітей, але мало кому відомо, що на такі виплати мають право не лише діти, а й дружина чи чоловік.

Проте, якщо сплата аліментів на утримання дітей є безумовним обов’язком їх батьків, то аліменти на одного із подружжя призначаються при сукупності обставин, про які і розповімо далі.

Українським законом передбачено, що дружина і чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.

За загальним правилом, право на аліменти має той із подружжя:

  1. Який є непрацездатним (тобто досяг пенсійного віку або є особою з інвалідністю І, ІІ чи ІІІ групи);
  2. Потребує матеріальної допомоги (якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом) за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

Пам‘ятайте, що право на аліменти мають і колишній чоловік чи колишня дружина навіть після розірвання шлюбу.

Так, право на утримання від колишнього чи колишньої має особа, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу.

Аби отримати такі аліменти особа повинна довести, що вона потребує матеріальної допомоги та те, що її колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.

У цьому правилі є важливе виключення: особа має право на утримання і тоді, коли вона стала особою з інвалідністю після спливу одного року від дня розірвання шлюбу, якщо її інвалідність була результатом протиправної поведінки щодо неї колишнього чоловіка, колишньої дружини під час шлюбу.

Одночасно, право на утримання не має той із подружжя, хто негідно поводився у шлюбних відносинах, а також той, хто став непрацездатним у зв’язку із вчиненням ним умисного злочину, якщо це встановлено судом.

Якщо ж вам потрібна юридична консультація стосовно стягнення аліментів звертайтеся: 📲 (067) 351 35 00.
🏪 м. Тернопіль, Микулинецька 3А, офіс 703