Skip to main content

Мінімальні аліменти: нехай заплатить більше?!

By 03.12.201914 Квітня, 2020Блог
Мінімальні аліменти: нехай заплатить більше?!

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. На даний час це: для дітей до 6 р. – 849,5грн., для дітей від 6 до 18р. – 1059 грн.

Та чи достатньо такої суми для повноцінного утримання дитини? Ті хто мають дітей погодяться зі мною в тому,  що ці кошти здатні покрити лише частину витрат на забезпечення дитини.

Із такою думкою 25.09.2019р. погодився і Верховний суд в своїй Постанові по справі №755/14148/18. В суді батько дитини доводив, що присуджені йому аліменти на утримання дитини у розмірі 2,5 тис. грн. є  для нього завеликими, він не має можливості їх сплачувати.  А тому, батько дитини просив зменшити суму аліментів до можливого мінімуму.

Вивчивши обставини справи, суд відмовив батьку, оскільки той зареєстрований фізичною особою підприємцем. Окрім того до суду він не надав жодних доказів того, що у нього немає можливості сплачувати аліменти.

Верховний суд підкреслив: оскільки дитина проживає разом із матір’ю, то на батька покладений однаковий із нею обов’язок щодо утримання і матеріального забезпечення своєї дочки.

Згідно Конвенції ООН про права дитини кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку. А батьки несуть основну відповідальність за забезпечення таких умов для своїх дітей.

Батьки, пам’ятайте, що інтереси дитини є найважливішими незалежно від ваших обставин та відносин з колишніми! Намагайтеся без судів приймати участь у СПІЛЬНОМУ виховані, розвитку та утриманні Вашої дитини.