Комунальні послуги під час карантину

By 31.03.2020 14 Квітня, 2020 Блог

У зв’язку запровадженням в Україні карантину Верховна рада прийняла ряд змін до законів, аби підлаштувати звичний уклад життя людей до теперішніх обставин. Зміни торкнулися і сфери надання та оплати житлово-комунальних послуг.


Новий закон, встановив, що під час карантину та протягом 30 днів з дня його скасування, забороняється:

▪️нарахування та стягнення неустойки за несвоєчасну оплату комунальних послуг;

▪️припинення надання житлово-комунальних послуг громадянам у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі;

▪️виселення із житла чи стягнення житла під час примусового виконання рішень судів про стягнення боргів за комунальні послуги;

▪️примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг із жилих приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення.

Новий закон не звільняє від обов’язку сплати комунальних послуг на вищевказаний період, а лише звільняє від нарахування пені чи штрафів у разі їх несвоєчасної оплати!

Важливо! Як бачите пеня за несвоєчасну оплату комунальних на період карантину не нараховується, а тому не має нагальної потреби здійснювати такі оплати зараз! Молодше покоління, поясніть це своїм батькам, бабусям, дідусям та іншим літнім людям, аби вони не скупчувалися біля комунальних організацій! Або ж запропонуйте оплатити комунальні он-лайн.

На період карантину уряд заявив і про зміни щодо умов призначення житлових субсидій, заплановано:

▪️збільшення субсидії на 300 грн (за середнім показником);

▪️призначення субсидії тим особам, яких було звільнено під час карантину (для цього особа повинна стати на біржу, як безробітна);

▪️житлову субсидію на наступний період призначатимуть усім домогосподарствам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років, без повторних звернень громадян.