Зміна директора юридичної особи

 

Зміна директора юридичної особи є доволі поширеним явищем в Тернополі.

Процес зміни директора охоплює не тільки зміни складу органу управління, а й вимагає послідовності дій та взаємозв’язку з органами реєстраційної служби, фіскальної служби і навіть банківськими установами.

Зміна директора юридичної особи включає зібрання учасників, прийняття рішення про зміну складу органу управління, внесення змін в дані ЄДР.

Керівник філіалу змінюється за рішенням головної юридичної особи і у відповідності зі Статутом (установчий документ філіалу).

Зміна директора ПрАТ відбувається за схожою процедурою, однак акціонерне товариство зобов’язане взаємодіяти з Національною комісією з цінних паперів і Національним депозитарієм України. Ці органи регулюють взаємовідносини на ринку цінних паперів і ведуть депозитарний облік акцій.

Відмітимо, що питання діяльності компанії може вирішувати як директор (якщо виконавчий орган – одноосібний), так і дирекція (якщо виконавчий орган – колегіальний).

Зміна директора чи члена дирекції вирішується на загальних зборах учасників. Необхідною є наявність кворуму. Питання про зміну керівника повинне бути винесене на порядок денний зібрання. Щоби змінити директора, за питання повинна проголосувати необхідна кількість учасників. Зміни закріплюються в Протоколі загальних зборів учасників, підписи на якому підлягають нотаріальному посвідченню, в подальшому документи про реєстрацію зміни директора чи складу дирекції передбачають їх подання державному реєстратору на  внесення відповідних змін в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Юристи адвокатського об’єднання «Твій адвокат» допоможуть Вам швидко і правильно пройти процедуру зміни директора.

В наші послуги з питання зміни директора входять:

-          підготовка всіх необхідних документів (протокол, довіреність, реєстраційна картка)

-          повідомлення органів Фіскальної служби України;

-          внесення змін у ЄДР та отримання нової виписки з ЄДР .