Виселення

 

Інколи трапляються ситуації, коли небажане сусідство в одній квартирі перетворює життя на пекло. У випадках, коли співмешканець грубо порушує встановленні законодавством правила співжиття в одному житловому приміщенні, можливо застосувати до нього процедуру виселення.

Право на житло є конституційним, так, згідно ст. 47 Основного закону,  ніхто не може бути примусово позбавлений житла, це відбувається лише в судовому порядку і на підставі закону.

Житловий кодекс України (ст.116), передбачає: якщо наймач,  члени його сім'ї або інші особи, які проживають  разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, використовують його не за призначенням,    унеможливлюють для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення. Законом також встановлено, що осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення.

Аналізуючи норми законодавства, можна стверджувати, що процедура виселення є багато етапною. Так, для початку потрібно довести, що до особи, яка підлягає виселенню, дійсно застосовувалися заходи  запобігання та громадського впливу, і лише потім було подано позов про виселення.

Складання позовної заяви вимагає достатнього рівня кваліфікації, часто трапляється, що позивачі у таких справах помилково визначають належних відповідачів, неправильно обґрунтовують позовні вимоги, посилаючись лише на норми цивільного законодавства, хоча варто посилатись також і на норми житлового.

Юристи адвокатського об’єднання “Твій адвокат” мають великий досвід вирішення подібних ситуацій. Ми дамо вичерпні відповіді на питання, які Вас цікавлять, допоможемо належним чином обґрунтувати Вашу позицію, оформити документи і заощадити цінні час та нерви.