Встановлення порядку користування житловим приміщенням

 

Визначення порядку користування квартирою виникає у разі, коли між її співвласниками є житловий спір і розділити (виділити) частку із загального майна технічно неможливо.

Встановити порядок користування житловим приміщення можливо як в позасудовому, так і в судовому порядку.

Для вирішення наявного житлового спору мирним шляхом, співвласники житлового приміщення можуть укласти між собою письмовий договір про порядок користування житловим приміщенням.

Такий договір повинен містити інформацію про співвласників (із зазначенням часток у праві власності) та правовстановлюючі документи, опис майна, порядок користування (які приміщення переходять у користування, а які залишаються у спільному загальному користуванні), витрати на утримання спільного майна та інші умови, уточнити які бажають сторони договору.

Бувають випадки, коли мирно розв'язати питання щодо порядку користування житловим приміщенням не вдається, і співвласникам доводиться подавати позов до суду. В такому разі суд, вивчивши аргументи сторін і на підставі поданих доказів, своїм рішенням визначає порядок користування житлом.

Можна зробити висновок, що це доволі складна процедура, яка потребує багато зусиль і часу, тому радимо Вам звернутися за допомогою до юристів, які уже мають необхідний досвід.

Спеціалісти адвокатського об'єднання “Твій адвокат” нададуть Вам вичерпну консультацію і допоможуть якісно та швидко врегулювати ситуацію, пов’язану з встановленням порядку користування житловим приміщенням.