Усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

 

Випадки, коли створюються перешкоди у користуванні земельною ділянкою, є досить частими – це може бути облаштування паркану на чужій земельній ділянці, влаштування самовільного проїзду через земельну ділянку тощо.

Це суперечить принципу, закріпленому Конституцією України, згідно з яким кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Вирішити земельний спір мирним шляхом буває досить складно, оскільки кожна із сторін перш за все, дбає про задоволення своїх інтересів. Спори про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою зазвичай вирішуються у судовому порядку шляхом подання відповідної позовної заяви.

Згідно ч.1 ст.391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. На підставі ч.2 ст.152 ЗК України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов’язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Згідно ч.1 ст.114 Цивільно-процесуального кодексу України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред’являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Необхідно зауважити, для звернення до суду в якості позивача у справі про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, особа повинна мати зареєстроване речове право на вказану земельну ділянку – право власності, оренди, сервітуту тощо.

Для максимально ефективного вирішення ситуації, яка виникла навколо земельної ділянки, скористайтеся допомогою досвідчених адвокатів АО “Твій адвокат” – ми завжди діємо, виходячи з Ваших інтересів.