Поділ земельних ділянок

 

Потреба поділу земельної ділянки виникає у різних випадках, зокрема, коли необхідно продати, подарувати, обміняти не всю земельну ділянку, а лише її частини, або коли потрібно провести поділ земельної ділянки між співвласниками будинку.

Підставою для поділу земельної ділянки є заява власника земельної ділянки (засвідчена нотаріально) та розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки.

Якщо земельна ділянка знаходиться у спільній сумісній власності, поділити її можна добровільним шляхом, через укладення відповідного договору. У такому випадку співвласники самі визначають розмір своїх часток. Необхідно зауважити: такі договори обов'язково укладаються в письмовій формі та підлягають нотаріальному засвідченню.

Можливий і судовий варіант поділу земельної ділянки, тоді суд приймає рішення, на підставі якого і проводиться такий поділ.

Після поділу земельної ділянки на частки потрібно оформити право власності на них, на практиці це доволі трудомісткий і тривалий процес, який передбачає звернення до нотаріуса, землевпорядної організації, органів Державного земельного кадастру та центру надання адміністративних послуг.

Адвокати АО “Твій адвокат” нададуть Вам кваліфіковану консультацію в сфері земельного права та за необхідності представлятимуть Ваші інтереси перед державними органами. Ми допоможемо вирішити Ваше питання швидко і успішно.