Захист при скороченні штату

 

Складна економічна ситуація змушує підприємства реагувати на неї: одні змінюють напрям діяльності, інші реорганізовуються, а деякі стоять на порозі ліквідації.

Зазвичай під час таких процесів кількість працівників скорочують, або їх звільняють з роботи, але далеко не кожен роботодавець при цьому дотримується процедури, визначеної трудовим законодавством.

Скорочення штату працівників у зв'язку із зміною організації виробництва та праці, в тому числі внаслідок ліквідації, банкрутства, реорганізації або перепрофілювання підприємства має відбуватись наступним чином:

1)      керівництво має прийняти рішення про скорочення чисельності або штату працівників.

2)      Якщо працівник входить до профспілки, роботодавець повинен повідомити її про заплановані заходи не пізніше ніж за 3 міс. з обґрунтуванням причин таких заходів.

3)      Керівництво має видати відповідний наказ про внесення змін до організації виробництва й праці та на підставі нього скласти новий штатний розпис та визначити осіб, які підлягають звільненню.

4)      Роботодавець зобов'язаний повідомити працівників про заплановане звільнення не пізніше ніж за 2 міс. до скорочення з одночасним повідомленням про такі заходи ДСЗ.

5)      Підприємство повинне оформити належним чином звільнення працівників та провести з ними повний розрахунок.

Якщо у Вас виникли проблеми, які стосуються скорочення, радимо не гаяти часу і звертатися за професійною юридичною допомогою, адже законодавство передбачає ряд додаткових гарантій трудових прав працівників – право на переважне залишення на роботі для окремих категорій осіб, переважне право на укладення трудового договору в разі поворотного прийняття на роботу і т. ін.

Юристи адвокатського об'єднання “Твій адвокат” допоможуть Вам грамотно відстояти свої трудові права і убезпечити себе від неприємних несподіванок.