Встановлення факту трудових відносин

 

Внаслідок недосконалості трудового законодавства та невідповідності його норм вимогам часу, встановлення факту трудових відносин є надзвичайно актуальним питанням для багатьох українських громадян.

Трудовий договір є тим основним документом, на підставі якого встановлюється факт наявності трудових відносин. Згідно з ч.3 ст. 24 КЗпП України, укладення трудового договору оформляється наказом або розпорядженням власника бізнесу з одночасним повідомленням ДСЗ про прийняття конкретного працівника на роботу.
За відсутності трудового договору встановлення факту перебування у трудових відносинах відбувається в судовому порядку. Ст. 293 ЦПК України передбачає, що такі справи розглядаються в порядку окремого провадження.

Встановлення факту трудових відносин має надзвичайно важливе значення: як для відновлення порушеного права, наприклад, виплати заробітної плати, так і для забезпечення дотримання права на соціальний захист, зокрема для набуття страхового стажу, що дає можливість у подальшому отримувати соціальні виплати.

 Юристи адвокатського об'єднання “Твій адвокат” мають великий досвід допомоги клієнтам у сфері трудових відносин. Звернення до нас допоможе швидко і ефективно розв'язати питання, яке Вас турбує, довести власну правоту та захистити свої інтереси.