Стягнення заборгованості по зарплаті

 

На жаль, проблема невиплати заробітної плати є системною в нашій державі. Для комплексного вирішення цього питання необхідна цілеспрямована політика вищих органів державної влади, проте особа, яка хоче добитися виплати заборгованості, може індивідуально захистити своє конституційне право.

Позасудовий порядок вирішення цієї проблеми вимагає від особи, права якої порушуються, направлення до роботодавця вимоги про виплату заробітної плати, а також компенсацію втрати її частини у зв'язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги.

Якщо трудовий спір не вдалося розв'язати таким чином, працівник може звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно із чинним законодавством, розгляд такої справи може відбуватися у формі наказного (вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною) чи позовного провадження (наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати і/або права на її отримання).

Юристи адвокатського об'єднання “Твій адвокат” допоможуть Вам вирішити конфлікт щодо невиплати заробітної плати: ми підготуємо претензію роботодавцю, будемо координувати Ваші відносини з ним, у випадку неможливості досягнути компромісу – підготуємо позовну заяву, та в разі позитивного вирішення справи докладемо максимальних зусиль для реального виконання судового рішення.