Підтвердження трудового стажу

 

Трудовий стаж є головним фактором, який впливає на процес призначення пенсії та її розмір у майбутньому.

Згідно із ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” органи ПФ доказом наявності трудового стажу вважають записи з трудової книжки.  Постанова Кабміну від 12.08.1993 (№ 637), передбачає, що у випадку відсутності трудової книжки або записів у ній, трудовий стаж підтверджується на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, навчання, служби, документів з архівних установ, часто до уваги беруться показання свідків.

Трапляються випадки, коли людина не може підтвердити факт своєї трудової діяльності: поширеною є ситуація, коли на час звернення за призначенням пенсії ті підприємства, на яких працювала конкретна особа, ліквідовані без правонаступників або серед їх кадрової документації немає первинних документів, які підтверджують час роботи на посаді того чи іншого працівника.

В такому випадку пенсіонерам нерідко доводиться звертатися до суду з метою  захисту своїх порушених прав.

Процедура підтвердження трудового стажу є доволі непростою, тому юристи адвокатського об'єднання “Твій адвокат” пройдуть цей шлях разом із Вами: ми допоможемо у пошуку потрібних документів із застосуванням професійних механізмів, при потребі будемо відстоювати Ваші інтереси у суді. АО “Твій адвокат” докладе максимум зусиль для того, щоб добитися успіху і захистити Ваші законні права.