Оскарження дисциплінарних стягнень

 

КзпП України передбачає 2 основні види дисциплінарних стягнень, які можуть бути застосовані до працівників-порушників – догана та звільнення.

Якщо працівник не погоджується із рішенням про дисциплінарне стягнення, він має можливість його оскаржити.

Порядок вирішення трудових спорів такого роду визначається Кодексом законів про працю (гл.XV). Працівник може оскаржити дисциплінарне стягнення, подавши заяву до роботодавця. Крайній строк звернення – 3 місяці від моменту, коли оштрафована особа була поставлена до відома про накладення дисциплінарного стягнення. Комісія з трудових спорів здійснює  розгляд  питання протягом 10-ти днів від дня подання заяви (присутність оскаржувача та представника власника підприємства або органу, уповноваженого ним, є обов'язковою).

Трапляється, що працівника не влаштовують результати рішення, прийнятого під час розгляду. В такому разі, отримавши виписку (чи її копію) з протоколу засідання, він може звернутися до суду (крайній термін звернення — 10 днів після взяття виписки про рішення комісії). За результатами судового розгляду рішення працедавця про накладення дисциплінарного стягнення може бути відмінене.

 Якщо ви переконані в тому, що дисциплінарне стягнення, яке застосували до Вас, є неправомірним, не гайте часу і звертайтеся за професійною юридичною допомогою. У разі позитивного вирішення справи витрати на правову допомогу будуть компенсовані роботодавцем.

Юристи адвокатського об'єднання “Твій адвокат” ретельно вивчать Вашу ситуацію, перевірять, чи порядок застосування дисциплінарного стягнення був належно дотриманий роботодавцем і допоможуть захистити Ваші права у трудових відносинах.