Оскарження штрафних санкцій

 

Підписуючи кредитний договір, особа часто не звертає увагу на положення про розмір штрафних санкцій за несвоєчасне внесення платежів, і дарма, адже інколи штраф настільки значний, що може перевищувати розмір загальної суми кредиту.

Позичальники в силу недостатньої правової обізнаності сплачують непідйомні для них штрафні санкції, хоча нерідко такі застосовуються банками чи іншими фінансовими установами із значними порушеннями.

Банк за прострочення платежів може застосовувати штрафні санкції у вигляді штрафу або пені; ці міри можуть застосовуватися як окремо, так і в комплексі.

Як показує практика, оскаржувати штрафні санкції по кредиту не тільки можна, але навіть потрібно. Робити це можна в позасудовому порядку, шляхом пред'явлення банку претензій – банки досить часто йдуть на мирову угоду в таких випадках.

Якщо мирним шляхом досягти консенсусу не вдалося, можна вирішувати наявну проблему в залі суду. Зазвичай, штрафні санкції по кредиту оспорюються шляхом подання позову про визнання кредитного договору (або окремих його частин) недійсним. Судова практика свідчить, зменшити розмір штрафних санкцій по кредитному договору цілком можливо.

Нараховані банком пеня і штрафи за кредитом можуть стати для позичальника справжнім тягарем, тому в таких випадках краще скристатися професійною юридичною допомогою.

Фахівці адвокатського об’єднання “Твій адвокат” ретельно проаналізують всі аспекти Вашого кредитного договору і допоможуть Вам захистити власні права та благополуччя.