Оскарження договору поруки

 

Відповідно до ст. 553 ЦК України договір поруки означає, що поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку і відповідає за невиконання умов договору нарівні з боржником.

Часто банки та інші фінансові установи не хочуть вирішувати кредитні спори мирним шляхом, а тому направляють позови в сторону боржника та поручителя.

Відповідальність поручителя має свої особливості, визначені нормами законодавства. Часто банки чи інші фінансові установи не враховують особливу правову природу договору поруки та укладають його із значними порушеннями, на підставі яких такі договори або окремі його частини можна визнати недійсними. Так, вагомою підставою для звернення до суду з позовною заявою про припинення (розірвання) договору поруки є факт підвищення процентної ставки Банком в односторонньому порядку, або ж за погодженням з Боржником, але без письмової згоди Поручителя.

Також необхідно відслідковувати строки у таких договірних зобов'язаннях – пропуск кредитором законодавчо визначеного строку для пред’явлення позову до поручителя є ще однією можливістю для виходу з відносин поруки.

Загалом, оскарження договору поруки вимагає детального вивчення аспектів основного кредитного договору і відмінного знання правових реалій. Юристи адвокатського об'єднання “Твій адвокат” проаналізують Ваш випадок та допоможуть Вам знайти максимально зручний вихід із ситуації, яка склалася.