Визнання заповіту недійсним

 

На жаль, нерідко трапляються ситуації, коли заповіт, в якому висловлена остання воля спадкодавця стосовно його майна, суттєво порушує законні права та інтереси спадкоємців. В такому випадку заповіт можна і треба оскаржувати та у судовому порядку домагатися визнання його недійсним.

Позов про визнання заповіту недійсним може бути поданий лише після смерті заповідача, особою, чиї права та інтереси порушено заповітом.

Частими є випадки, коли у заповіті порушуються інтереси спадкоємців, які згідно норм закону мають право на обов'язкову частку у спадщині (малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти заповідача, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки).

Суд може визнати заповіт недійсним, якщо буде доведено один із наступних фактів:

1)      заповіт був складений недієздатною особою

2)      порушення вимог стосовно оформлення і посвідчення заповіту;

3)      спадкодавець не керувався своєю волею, не був вільний приймати рішення на свій розсуд.

 

Якщо Ви переконані, що заповітом було порушене Ваше право на спадщину, не зволікайте з активними діями – грамотна правова оцінка ситуації та вчасна допомога юристів є запорукою успішного вирішення питання. Команда адвокатського об'єднання “Твій адвокат” надасть Вам вичерпну юридичну консультацію та допоможе відстояти Ваші законні інтереси.