Поновлення строків на прийняття спадщини

Згідно із ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який має намір прийняти спадщину (однак на момент її відкриття не мешкав постійно із спадкодавцем), повинен звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Жителі сільської місцевості подають таку заяву уповноваженій посадовій особі органу місцевого самоврядування.

Законодавець встановив чіткі строки для прийняття спадщини – протягом 6-ти міс. з часу її відкриття. ЦК України (ст. 1220), визначає, що часом відкриття спадщини являється день смерті спадкодавця або той день, з якого дана особа оголошується померлою.

Доволі поширеною є ситуація, коли спадкоємці, внаслідок недостатньої правової обізнаності, спізнюються із вступом у спадщину. Чинне законодавство передбачає, що прийняття спадщини для таких спадкоємців  здійснюється через:

  1. подання до нотаріуса письмової заяви про прийняття спадщини (спадкоємці, які вже вступили у спадщину, повинні бути поінформовані про Ваш намір і в письмовій формі виразити власну згоду на здійснення Вами цих дій);
  2. звернення до суду з позовом про продовження строку для прийняття спадщини (підставою для того, щоб суд встановив додатковий строк для вступу у спадщину, є наявність поважних причин – тривала хвороба, служба в ЗСУ, закордонне відрядження тощо).

Юристи адвокатського об'єднання “Твій адвокат” мають великий досвід вирішення різноманітних питань у сфері спадкового права. Ми проаналізуємо Вашу ситуацію, допоможемо підготувати всі необхідні документи, і, якщо виникне така потреба, представимо Ваші інтереси в суді. Ми докладемо всіх необхідних зусиль для того, щоб Ваша проблема була вирішена максимально швидко та ефективно.