Поділ спадкового майна

 

Необхідність поділу спадкового майна може виникнути як у випадку спадкування за законом, так і тоді, коли спадкування відбувається на підставі заповіту.

Між спадкоємцями часто виникають спори стосовно того, хто і що має успадкувати та як все розділити по-чесному.

Цивільний кодекс України (Стаття 1278) визначає, що спадкове майно автоматично ділиться на рівні частки між усіма спадкоємцями у тому випадку, якщо у заповіті відсутня воля заповідача стосовно розподілу майна між його спадкоємцями.

Поділ спадкового майна повинен відбуватися за умови взаємної згоди між спадкоємцями.

Юридичне оформлення процесу поділу спадщини відбувається шляхом укладання договорів:

•          про зміну розміру частки у спадщині;

•          про поділ спадщини.

Вищевказані договори є окремими юридичними діями, так як у першому випадку спадкоємці змінюють розмір спадкових часток, а в другому – визначають конкретне майно, яке є відповідником їх частки у спадщині. Другий тип договорів (про поділ спадщини) є більш розповсюдженим та частіше використовується в процесі розв'язання майнових протиріч.

Поділ спадкового майна може відбуватися і в судовому порядку, коли спадкоємець подає позов про виділ йому частки майна в натурі. В даному випадку, надзвичайно важливо, аби прийняте судове рішення враховувало інтереси всіх законних спадкоємців.

 

Юристи адвокатського об'єднання “Твій адвокат” нададуть Вам кваліфіковану юридичну консультацію щодо нюансів спадкового права, ми детально проаналізуємо Вашу ситуацію та разом оберемо найефективніший варіант її вирішення.