Стягнення аліментів

Аліменти є важливим аспектом відповідального батьківства і запорукою того, що дитина забезпечена необхідною підтримкою. Нерідко трапляється, що після розлучення подружжя одна із сторін «забуває» про потреби своєї дитини. Саме тому, у разі ухилення від добровільної сплати аліментів, виникає необхідність звернутися до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на утримання дитини.

Аліменти – це частка доходу матері або батька, яка добровільно чи примусово (за рішенням суду), виплачується одним із батьків на користь другого для утримання дитини у грошовій або натуральній формі.

Варто зазначити, що в разі звернення до суду за стягненням аліментів, вони виплачуватимуться від дня пред'явлення позову і до досягнення дитиною 18 років; якщо дитина досягла повноліття, але продовжує навчання, аліменти стягуються до досягнення нею 23-х років.   

Якщо Ви бажаєте захистити свої права та права Вашої дитини, звертайтесь до спеціалістів адвокатського об’єднання «Твій адвокат», ми допоможемо у судових процесах щодо:

- стягнення аліментів на користь дитини;

- стягнення аліментів на користь одного з подружжя, який перебуває у відпустці по догляду за дитиною;

- стягнення аліментів на користь батьків;

- стягнення штрафних санкцій за несплату аліментів;

-  зменшення або збільшення розміру аліментів.