Батьківські права: позбавлення і поновлення

 

Позбавленням батьківських прав держава захищає дітей від тих батьків, чиї  вчинки, спосіб життя і ставлення до життя та здоров’я несуть серйозну загрозу здоров'ю і навіть життю власних дітей. У той же час, закон надає повторний шанс недбайливим батькам: вони можуть відновити батьківські права у випадку, якщо кардинально змінили свої життєві цінності і переглянули ставлення до батьківського обов'язку.

Закон надає вичерпний перелік підстав, у відповідності до яких особи можуть бути позбавлені батьківських прав:

- не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

- ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

- жорстоко поводяться з дитиною;

- є хронічними алкоголіками або наркоманами;

- вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини;

- засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Особа, яку позбавлено батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

Поновлення батьківських прав можливе виключно у судовому порядку. Особа, позбавлена ​​батьківських прав, подає судовий позов з вимогою їх відновлення. Суд розглядає цей позов і задовольняє тільки після того, як переконається в наявності кардинальних позитивних змін у поведінці позивача, припиненні дії обставин, через які позивач був позбавлений батьківських прав, а також у тому випадку, якщо після поновлення батьківських прав позивача не будуть порушені інтереси дитини.

Адвокати адвокатського обєднання «Твій адвокат» допоможуть Вам у вирішенні цього питання. Ми ретельно вивчимо Вашу ситуацію, проаналізуємо документи, на підставі яких Ви хочете добитися позбавлення батьківських прав або поновити батьківські права і запропонуємо дієве рішення, яке допоможе Вам  досягти бажаної мети.