Накладення стягнень та звільнення працівників

 

Накладення стягнень

Працівник зобов’язаний дотримуватись правил трудової дисципліни, наслідком її порушення може стати накладення на нього роботодавцем  дисциплінарного стягнення. Ст. 147 КЗпП передбачає застосування стосовно несумлінного працівника одного із двох головних заходів стягнення: догани або звільнення (неможливо застосувати водночас).

Надзвичайно важливо дотриматися вірного порядку накладення стягнення на працівника, так ст.149 КЗпП передбачено, що при виборі виду дисциплінарного стягнення роботодавець повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.

Не менш важливо відслідкувати строки застосування дисциплінарного стягнення - Дисциплінарне стягнення застосовується  не пізніше одного місяця з дня його виявлення та не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Незгода працівника із правомірністю дисциплінарного стягнення нерідко призводить до конфліктної ситуації і звернення до інспекції з питань праці.

Юристи адвокатського об‘єднання «Твій адвокат» нададуть Вам вичерпну юридичну консультацію з галузі трудового права, допоможуть належним чином оформити необхідну документацію  та відстояти правоту власного рішення, заощадити цінні час та зусилля.

 

Матеріальна відповідальність

Працівник має бережно ставитися до матеріальних ресурсів, які є в його розпорядженні. Працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду завдану підприємству, якщо вона є наслідком невиконання ними своїх трудових обов'язків.

Працівник несе матеріальну відповідальність у випадку, якщо: порушує трудові обов’язки, наносить пряму дійсну шкоду, його вина присутня в діях чи бездіяльності, дія або бездіяльність спричинили настання шкоди.

Підстави і умови матеріальної відповідальності передбачені Кодексом законів про працю (зокрема, ст. 130 – визначає відповідальність за шкоду, нанесену підприємству), проте такі пункти також необхідно передбачити у внутрішніх актах - посадових інструкціях, трудових договорах, тощо.

Законом передбачені різні види матеріальної відповідальності: обмежена і повна, індивідуальна і колективна/

 З метою захисту Ваших  трудових прав, наші адвокати допоможуть Вам провести лінії розмежування у цій сфері, розроблять для Вас договори індивідуальної та колективної матеріальної відповідальності, допоможуть визначити розмір такої шкоди та підкажуть порядок її покриття конкретно у Вашій ситуації.

 

Звільнення працівників

Розірвання трудових відносин між роботодавцем і працівником часто є болючою та неприємною темою, тому належне документальне оформлення цього процесу  ніколи не втратить своєї актуальності.

Чинним законодавством передбачено одинадцять підстав для припинення трудового договору, а не лише звичні для багатьох –«за власним бажанням» та «за згодою сторін».

Процедура звільнення працівника за кожною окремою підставою має ряд вимог, яких необхідно дотримуватись, аби рішення роботодавця було законним і в подальшому не стало предметом трудового спору.

Адвокатське об’єднання «Твій адвокат» – колектив досвідчених юристів, які нададуть Вам юридичну консультацію, давши відповіді на всі Ваші питання стосовно трудового спору або планованого звільнення і допоможуть зробити процес важливих змін максимально комфортним.

 

Представництво інтересів роботодавця

Трудові відносини повинні базуватися на дотриманні чинного законодавства, порядності та взаємній повазі працедавця і працівника. Однак непоодинокими є випадки, коли ситуація доходить до конфлікту інтересів між сторонами трудових відносин. Звичайно, найбільш раціональним виходом із ситуації є переговори і досягнення компромісного рішення.

Особливо важкі суперечності, на жаль, закінчуються позовом до суду і можуть призвести до відчутних фінансових та репутаційних втрат.

Юристи адвокатського об’єднання «Твій адвокат» мають великий досвід представництва інтересів у суді. Ми проаналізуємо всі аспекти Вашого випадку, надамо грамотну правову консультацію, допоможемо захистити власні права та уникнути небажаних наслідків.