Реєстрація громадських об’єднань

Громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Громадське об'єднання може утворюватися як громадська організація або громадська спілка.

Громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

Громадська спілка - це громадське об'єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права Громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Закон України «Про громадські організації» (від 2013 року) закріплює принцип вільного вибору місця діяльності. Громадське об'єднання, при дотриманні деяких вимог, може отримати статус всеукраїнського (умовою є наявність окремих відділень у більшості адміністративно-територіальних одиниць країни).

 

Порядок реєстрації громадського об’єднання

Строк реєстрації нового об’єднання – 3 робочі дні, з моменту отримання  документів  місцевими органами Мін’юсту

Процедура легалізації завершується внесенням даних про організацію в Реєстр громадських об’єднань, а у випадку створення юридичної особи – також і  в ЄДР,  та отриманням статусу неприбуткової організації в органах фіскальної служби України.

Громадська організація може утвердити власну символіку, зареєструвавши її в Укрдержреєстрі.

Юристи адвокатського об’єднання «Твій адвокат» нададуть повний спектр послуг, необхідних для реєстрації громадського об’єднання, розроблять статут, протокол, відомості про засновників та інші потрібні для реєстрації документи, внесуть дані про  об’єднання у всі необхідні реєстри.

Документи, необхідні  для реєстрації громадської організації:

-          заява встановленого зразка;

-          заповнена реєстраційна карта;

-          протокол установчих зборів;

-          статут (2 екземпляри);

-          відомості про керівні органи і представника (разом з його згодою);

-          документ (легалізований), який підтверджує реєстрацію іноземної юрособи (у випадку, якщо вона є засновником).

 

Адвокатське об’єднання «Твій адвокат» - всі види юридичних послуг для бізнесу в м. Тернопіль.

Перша консультація безкоштовна.

Вул. Микулинецька 3А, офіс 703
(067) 351 35 00